Letisko

Náš interaktívny plán letiska ukazuje všetky časti areálu letiska. Je veľmi prehľadný a využijete ho na hľadanie terminálov, odletových brán, obchodov, reštaurácií a podobne, ale aj na orientáciu na letisku.

 

Informujte sa o priebehu vybavenia cestujúcich (check-in). Opýtajte sa na iné spôsoby vybavenia a čo je pri registrácii obzvlášť dôležité.

Kvoli zaručeniu bezpečnosti letiska a všetkých cestujúcich sa musia všetci pasažieri podrobiť bezpečnostnej kontrole. Cestujúci sa musia na území EÚ preukázať platným cestovným dokladom, prípadne občianskym preukazom.

Rôzne druhy tovarov treba pri dovoze do Rakúska deklarovať. Sú však aj tovary, ktoré nesmú byť vôbec do Rakúska dovážané. Viac sa dozviete na stránke Informácie o cle pre cestujúcich a Rakúske colné predpisy.

Za určitých podmienok môžete požiadať o vrátenie dane z pridanej hodnoty. Prečítajte si pozorne aké kritéria a postup treba zvoliť, aby ste sa opäť dostali k svojim peniazom.

Zohľadnite, prosím, rozmery a váhu vašej batožiny. Každá letecká spoločnosť môže mať iné predpisy a to nielen pre zapísanú (odovzdanú) batožinu, ale aj pre príručnú batožinu.
Prehľad dôležitých telefónnych čísel na viedenskom letisku. Sme pre vás vždy dosiahnuteľní.
Vo vyhľadávaní leteckých spoločností sa najjednoduchším spôsobom dostanene k informáciám o konkrétnenj aerolinke.
Vždy ste chceli vedieť, ako to vlastne na letisku vyzerá a čo sa deje za jeho kulisami? Využite ponuku našeho návštevníckeho centra VISITAIR Center a informačného centra Letiska Viedeň a všetko sa dozviete v rámci prehliadky VISITAIR Tour.
Náš servis na Letisku Viedeň vám vyplní každé želanie. V ponuke máme salóniky, NH Hotel, kancelárie, rokovacie a konferenčné miestnosti, v prípade straty batožiny servis strát a nálezov, gratis WLAN v celom areále letiska a ešte oveľa viac.
Zdravý pred, ale aj po dovolenke? V našom zdravotnom stredisku na Letisku Viedeň máte k dispozícii vyškolený zdravotnícky personál.
Osoby s telesným a iným zdravotným handikepom môžu na našom letisku využiť 24-hodinový bezplatný asistenčný servis.