Ako niekoho odviezť na Letisko Viedeň

Privážate niekoho autom na letisko

1.) Cesta na Letisko Viedeň

Adresa: Flughafen Wien, Einfahrtsstraße, 1300 Wien-Flughafen
Súradnice: N 48°7'29'', E 16°33'27''

 

Arrival to Vienna Airport

 

2.) Správne parkovisko (Odletové podlažie)

Ak je to možné, informujte sa ešte pred príchodom na letisko, do ktorej zóny check-in sa osoba, ktorú privážate na letisko musí dosta! Pomôckou Vám môže by Check-in Finder.
 
Pre Terminál 1 a 1A (súradnice: N 48° 07' 18'', E 16° 33' 39'')
Parkovisko krátkodobého parkovanie Kurzparkplatz K1 (€ 4,70/ hodinu) sa nachádza na odletovom podlaží letiska a je najvhodnejšou vožbou pre pasažierov, ktorí budú vybavení pri termináloch Check-in 1 alebo 1A.
 
Acces to short-term car park K1
Súradnice: N 48° 07' 18'', E 16° 33' 39''
 
Pre Check-in 3
Parkhaus 4 (od € 4,50/ hodinu) je ideálny, ak chcete odprevadi cestujúcich do Terminálu 3. Vjazd je oproti Terminálu 3 na žavej strane.
Access to multi-storey car park 4

V park. dome Parkhaus 4 sú k dispozícii vý ahy, s ktorými prejdete na podlažie/Ebene 3 a odtiaž cez mostík do Terminálu 3.

Paying machine
Uschovanie parkovacieho lístka

 
Pri vjazde do parkovacieho domu alebo na parkovisko obdržíte parkovací  lístok. Prosíme Vás, aby ste tento parkovací lístok až do opustenia parkoviska dobre uschovali. Cenník všetkých možností parkovania nájdete na našom prehľade parkovacích cien.Zaplatiť môžete pri pokladničných automatoch v parkovacích domoch, pri pokladničnom pulte v parkovacom dome Parkhaus 4 (otvorený nonstop) alebo priamo pri výjazdových stĺpoch, kreditnými kartami(American Express, Diners Club, MasterCard, Visa), rakúskymi bankomatovými kartami ako aj prostredníctvom parkovacích kariet.

3.) Spoločné čakanie pred odletom na letisku

S Vašimi najbližšími môžete počka na ich odlet v zóne prístupnej aj pre návštevníkov letiska a to v početných kaviarňach a reštauráciách. Čas môžete využi aj malými nákupmi priamo na letisku. V prípade otázok sa prosím obráťte na naších spolupracovníkov pri informačných pultoch v Termináli 3 alebo Termináli 1. Ak máte viac času, môžete navštívi Návštevnícku terasu, z ktorej si určite vychutnáte zaujímavý pohžad na štartujúce a pristávajúce lietadlá. Návštevnícka terasa je otvorená od 15. marca do  15. novembra denne od  10.00 do 20.00 hod. a nájdete ju v Termináli 3. Prístup k nej je možný vý ahom cez podlažie Ebene 3.
 

Privážate na letisko osobu s postihnutím

1.) Cesta na Letisko Viedeň

Adresa: Flughafen Wien, Einfahrtsstraße, 1300 Wien-Flughafen
Súradnice: N 48°7'29'', E 16°33'27''

 

Arrival to Vienna Airport

2.) Správne parkovisko (drop-off zóny na odletovom podlaží)

Využite tzv. drop-off bezbarérové parkovacie miesta pred všetkými zónami Check-in kde môže osoba, ktorú ste priviezli, vystúpi. Pred Terminálmi 1 / 1A / 2 sú k dispozícii celkovo tri miesta a pred Terminálom 3 taktiež tri miesta na parkovanie.
 
Access to Arrivals hall

3.) Mobilitätsservice nájdete v Termináli 3

Na odletovom podlaží prejdite k pultu asistenčného servisu (Mobilitätsservice) v zóne Check-in 3, alebo k vybavovaciemu pultu Vašej leteckej spoločnosti.