Zdravotnícka pomoc

Medical care
Zdravotné stredisko (Medical Center) na príletovej plošinen (Ebene 0) je na Letisku Viedeň otvorené nepretržite. Nájdete tu lekára, pohot. zdravotníka a diplomovanú zdravotnú sestru. (príplatok za nočnú pohotovosť od 22:00 do 08:00). 
 

Bezplatné informácie a konzultácie:

Tel.: +43-1-7007-22245 alebo
Tel.: +43-1-7007-22299
 
V núdzovom prípade je k dispozícii 25 defibrilátorov rozmiestnených po areáli letiska - z toho 23 prístrojov, ktoré dokážu obslúžiť aj laici a 2 profesionálne prístroje v zdravotnom stredisku.

Myslite na svoje zdravie a využite ponuku našeho zdravotného strediska:

 

 • Očkovanie

  Každú cestu do exotickej krajiny by ste si mali naplánovať aj z ohľadom na rôzne zdravotne opatrenia. Cestujúcim sa odporúča informovať sa 6 až 8 týždňov pred plánovaným odletom o zákonom predpísaných, resp. odporúčaných očkovaniach pre cieľovú krajinu. Naše zdravotné stredisko ponúka možnosť očkovania a tým aj zníženia rizika ochorení. Tým splníte očkovaciu povinosť danej krajiny. 

  Nezabudnite vziať so sebou aj očkovací preukaz a podpísaný informačný list o očkovaniach!!!
   

  Vrátane 1 hodiny parkovania zdarma.

   

 • Profilaxia malárie

  Skladujeme pre vás lieky na profilaxiu malárie, sieťky proti komárom impregnované insekticídmi a ochranu pred komármi na telo i oblečenie.

   

 • Profilaxia trombózy

  Pri dlhotrvajúcich cestách môže v dôsledku obmedzeného pohybu dôsť k tzv. cestovnej trombóze.
  Dôležité preventívne opatrenia sú:
  - dostatočný prísun tekutín
  - precvičovanie nôh a chodidiel kvoli lepšiemu prekrveniu
  - tlakové (kompresívne) pančuchy a podkolienky

  Zvlášť ohrozenou skupinou sú tehotné ženy a osoby trpiace ochoreniami žíl, ktoré by po konzultácii so svojím lekárom pri dlhých cestách mali dostať dávku nízkomolekulárneho heparínu v jednej injekcii.

Kompresívne pančuchy a podkolienky a lieky proti trombóze môžete dostať aj priamo u nás a to aj pre vašu spiatočnú cestu.
 

Na Letisku Viedeň okrem toho nájdete aj  lekáreň zubného lekára.