Zdravotnícka pomoc

V zdravotnom stredisku Medical Center, ktoré sa nachádza v úrovni príjazdu (úroveň 0) na Letisku Viedeň a ktoré je otvorené 24 hodín denne, sa o vás postará diplomovaná zdravotná sestra, dvaja sanitári a jeden pohotovostný lekár (nočný príplatok v čase od 22:00 do 08:00 hod.).

Bezplatné informácie a poradenstvo

Tel.: +43-01-7007-22245 alebo

Tel.: +43-01-7007-22299

medical-center@viennaairport.com

Pre naliehavé prípady má Letisko Viedeň k dispozícii dohromady 32 defibrilátorov. Z toho sú 2 profesionálne prístroje v stredisku Medical Center a 30 defibrilátorov pre laické poskytovanie prvej pomoci (automatické externé defibrilátory) v pobočke.

Myslite na svoje zdravie a využite nasledujúce služby nášho strediska Medical Center:

Očkovania

Každú cestu do exotickej krajiny by ste si mali dôkladne naplánovať a informovať sa o rôznych medicínskych preventívnych opatreniach. Informujte sa 6 až 8 týždňov pred cestou o odporúčaných a zákonom stanovených očkovaniach určených pre svoju cieľovú krajinu. Naše zdravotné stredisko Medical Center ponúka možnosť očkovania, aby ste sa tak vyhli infekciám a znížili riziko ochorenia. Splníte tak predpisy, resp. odporúčania daných krajín. Ceny očkovania môžete zistiť v zdravotnom stredisku letiska Medical Center na telefónnom čísle uvedenom vyššie. Prineste si so sebou očkovací preukaz a podpísaný informačný list o očkovaniach !!!

Vrátane 1 hodiny parkovania zadarmo.

Dostupné očkovacie látky v stredisku Medical Center: žltá zimnica, týfus, besnota, hepatitída A a B (aj pre deti), malária, FSME, chrípka, kombinované očkovacie látky (diftéria, detská obrna, tetanus, čierny kašeľ)

Profylaxia malárie

Skladujeme lieky na profylaxiu malárie, ochranu pred komármi na telo a oblečenie a sieťky proti komárom impregnované insekticídmi.

Profylaxia trombózy

Pri dlhotrvajúcich cestách môže vzniknúť pre nedostatok pohybu takzvaná trombóza cestovateľov.

K dôležitým preventívnym opatreniam patrí:

  • dostatočný prísun tekutín,

  • cviky s končatinami na lepšie prekrvenie,

  • nosenie kompresívnych pančúch.

Obzvlášť ohrozenou skupinou sú tehotné ženy a osoby s ochoreniami žíl, ktoré by mali pri dlhších cestách v určitých prípadoch dostať po dohode s lekárom dávku heparínu s nízkou molekulovou hmotnosťou.

Takisto si môžete zakúpiť cestovné pančuchy a lieky proti trombóze aj na spiatočnú cestu.

Na Letisku Viedeň nájdete okrem toho lekáreň a dokonca aj zubára.