Letisko

Passengers
Zentrálna geografická poloha a vynikajúca ponuka služieb Letiska Viedeň vytvárajú pre cestujúcich ideálne podmienky pre cestovanie. Využite náš interaktívny plán letiska na orientáciu v areáli a informujre sa o všetkých termináloch a oddeleniach na vybavenie cestujúcich (check-in), bezpečnostnej a colnej kontrole. Všimnite si predpoklady vrátenia dane z pridanej hodnoty a zohľadnite predpisy o batožine. Ďalej tu nájdete najdôležitejšie telefónne čísla Letiska Viedeň. Okrem toho Vám ponúkame rýchle vyhľadávanie údajov o leteckých spoločnostiach. So svojímy otázkami a požiadavkami sa vždy pokojne obráťte na naších spolupracovníkov poskytujúcich servis a služby na našom letisku.
Plán letiska

Náš interaktívny plán letiska ukazuje všetky časti areálu letiska. Je veľmi prehľadný a využijete ho na hľadanie terminálov, odletových brán, obchodov, reštaurácií a podobne, ale aj na orientáciu na letisku.

 

Vybavenie cestujúcich / Check-in

Informujte sa o priebehu vybavenia cestujúcich (check-in). Opýtajte sa na iné spôsoby vybavenia a čo je pri registrácii obzvlášť dôležité.
Bezpečnostná kontrola

Kvoli zaručeniu bezpečnosti letiska a všetkých cestujúcich sa musia všetci pasažieri podrobiť bezpečnostnej kontrole. Cestujúci sa musia na území EÚ preukázať platným cestovným dokladom, prípadne občianskym preukazom.
Colná kontrola

Rôzne druhy tovarov treba pri dovoze do Rakúska deklarovať. Sú však aj tovary, ktoré nesmú byť vôbec do Rakúska dovážané. Viac sa dozviete na stránke Informácie o cle pre cestujúcich a Rakúske colné predpisy.
Vrátenie dane (DPH)

Za určitých podmienok môžete požiadať o vrátenie dane z pridanej hodnoty. Prečítajte si pozorne aké kritéria a postup treba zvoliť, aby ste sa opäť dostali k svojim peniazom.
Batožina

Zohľadnite, prosím, rozmery a váhu vašej batožiny. Každá letecká spoločnosť môže mať iné predpisy a to nielen pre zapísanú (odovzdanú) batožinu, ale aj pre príručnú batožinu.
Dôležité telefónne čísla
Prehľad dôležitých telefónnych čísel na viedenskom letisku. Sme pre vás vždy dosiahnuteľní.
Letecké spoločnosti
Vo vyhľadávaní leteckých spoločností sa najjednoduchším spôsobom dostanene k informáciám o konkrétnenj aerolinke.
Návštevnícke centrum VISITAIR Center
Vždy ste chceli vedieť, ako to vlastne na letisku vyzerá a čo sa deje za jeho kulisami? Využite ponuku našeho návštevníckeho centra VISITAIR Center a informačného centra Letiska Viedeň a všetko sa dozviete v rámci prehliadky VISITAIR Tour.
Servis
Náš servis na Letisku Viedeň vám vyplní každé želanie. V ponuke máme salóniky, NH Hotel, kancelárie, rokovacie a konferenčné miestnosti, v prípade straty batožiny servis strát a nálezov, gratis WLAN v celom areále letiska a ešte oveľa viac.
Lekárske ošetrenie
Zdravý pred, ale aj po dovolenke? V našom zdravotnom stredisku na Letisku Viedeň máte k dispozícii vyškolený zdravotnícky personál.
Cestovanie bez bariér
Osoby s telesným a iným zdravotným handikepom môžu na našom letisku využiť 24-hodinový bezplatný asistenčný servis.